Адвокат Фесенко Сергій та Чорноткач Наталія у Конституційному суді України!
20 червня 2019 року Конституційний суд України прийняв рішення з приводу конституційності указу Президента України Зеленського В.О. щодо дострокового розпуску Верховної ради України.
Цікаве співпадіння, оскільки цього ж дня у Конституційному суді України проводилось чергове засідання Великої палати з приводу питання незахищеності права приватної власності в Україні та неконституційності положень ст..23 Закону України «Про іпотеку», що було ініційоване Адвокатським об’єднанням «АБ «Юргазенерго» під керівництвом адвоката Фесенко Сергія Володимировича. Навіть колишній президент України П.Порошенко, будучі гарантом Конституції протягом п'яти років, підтвердив листом в цій справі від 17.05.2019 року законодавчу неврегульованість питання захисту права приватної власності, непорушність якого гарантована в Конституції України. Отже багато проблем громадян виникають внаслідок не якісних Законів та не фахівців у законодавчому органі держави — Верховній раді України.
Нагадаємо, що дана справа стосується ситуації, в якій недобросовісний забудовник на стадії будівництва передав цілий багатоквартирний будинок(більше 100 квартир) в іпотеку, отримавши за це грошові кошти (кілька мільйонів доларів). Згодом забудовник звернувся до суду з позовом про визнання іпотеки недійсною, ну а в свою чергу «чесний» суд виніс заочне рішення та визнав угоду про передачу багатоквартирного будинку в іпотеку недійсною, чим фактично повернув у володіння забудовника квартири, які той активно почав продавати громадянам. Нічого не підозрюючи, люди купили житло на законних підставах, тобто забудовник ще раз продав квартири і повторно отримав за них гроші.
Згодом Іпотекодавець «згадав» про те, що колись передав забудовнику (який до речі у той час вже виїхав з країни) грошові кошти та якимось чином поновивши пропущені строки позовної давності скасував вищезгадане заочне рішення, скориставшись прогалиною в законодавстві. Таким чином внаслідок скасування судового рішення поновлюється іпотека і боржниками замість забудовників автоматично становляться добросовісні громадяни — набувачі нерухомого майна.
Отже, за такою нехитрою та наглою схемою забудовник отримав кошти спочатку від іпотекодавця, а потім повторно і від людей. Самі ж громадяни, будучи добросовісними покупцями, мають тепер або повторно викупити своє житло, або втратити його, залишившись як завжди крайніми. Те, що право власності набувалося законно, та у час, коли не існувало будь-яких заборон, для судів на протязі 7 років, органів державної влади та державного банку – не мало значення.
Не якісні закони призвели до ризику втрати єдиного житла майже 100 сімей у даній справі, та десятки тисяч, а то і більше – по всій Україні. Законодавча неврегульованість змусила страждати громадян на протязі 7 років від турботи про ризики втрати квартири — власного житла. Протягом 7 років адвокат Фесенко Сергій Володимирович, організовував роботу адвокатів та фахівців Адвокатського об’єднання для захисту прав громадян та перешкоди державному банку забрати в них житло за борги третіх осіб. Не зважаючи на не однократну зміну Верховним судом України правової позицій у цій справі на протилежні незаконні висновки, робота адвоката Фесенко Сергія Володимировича та його колег не припинялась, приходилось використовувати багаторічний стаж юридичної роботи та приймати дійних кроків для подальшого захисту громадян протягом декількох років.
Розуміння – які закони не якісні (не працюють), не вирішують проблеми громадян, не дають дійсних механізмів захисту прав, та що необхідно здійснити для врегулювання цих прогалин у законодавстві для позбавлення Народу України багатьох проблем, що потребують судового захисту – є лише у фахівців сфери права із вищою юридичною освітою та практичним досвідом правозастосовної діяльності. Громадяни, що опинилися у цій ситуації, намагалися привернути увагу Президента України та Верховну раду України до цього питання – нічого не давало результатів, гарантована Конституцією України непорушність права приватної власності та недоторканість житла – не працювала в Україні, попердній склад Верховної Ради був не взмозі ефективно працювати внаслідок відсутності у своєму складі юристів з практичним досвідом.
У лютому 2019 року було відкрито Конституційне провадження, як стало відомо – перше по Харківській області. У квітні 2019 року Конституційний суд України задовольнив клопотання адвоката Фесенко Сергій Володимировича, уповноваженої особи суб’єкта звернення, та уперше в історії України видав забезпечувальний наказ з метою запобігання незворотнім наслідкам, що можуть настати у зв’язку з виконанням остаточного судового рішення, яким звернено стягнення на квартиру Дерменжи А.В., в наслідок чого він та його родина фактично опиняться «на вулиці без житла та без коштів».
Забезпечувальний наказ встановлює заборону здійснювати звернення стягнення на предмет іпотеки-квартиру, що належить Дерменжи А.В. Виконання забезпечувального наказу Конституційним Судом України покладається на Міністерство юстиції України в особі Міністра юстиції України.
21 червня 2019 року керівником Адвокатського об’єднання «АБ «Юргазенерго», адвокатом Фесенко Сергієм Володимировичем досліджено відповіді на запит суду від Президента України, Голови Верховної ради України, національного банку та наукових установ..
З листа колишнього Президента України П.Порошенко від 17.05.2019 року, що надійшов на адресу Конституційного суду України вбачається, що «… законодавством не врегульоване питання щодо захисту прав набувача відповідного нерухомого майна, до відома якого не доведена інформація про обтяження майна іпотекою. Однак удосконалення правового врегулювання питань щодо набуття права власності не належить до повноважень Конституційного Суду України.»
Виникає питання- чому Президент України або народні депутати Верховної ради України не врегулювали цього питання та своєю бездіяльністю посприяли протиправному позбавленню житла власного народу на користь фінансових установ всупереч Конституційним гарантіям.
З листа Голови Верховної ради України А.Парубія від 16.05.2019 року вбачається наступне: «законодавче регулювання питання іпотечного кредитування є пріоритетним соціально-економічним фактором розвитку країни, оскільки встановлює юридичні гарантії захисту прав іпотекодержателя (кредитора), як базисний елемент роботи іпотечного механізму.»
Мабуть П.Порошенко та Голова Верховної ради України забув, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Саме права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави (ст..3 Конституції України). Захист прав кредиторів не відноситься до загальних засад цивільного законодавства, а неприпустимість позбавлення права власності – відноситься та гарантована в основному законі України — Конституції.
За наслідками розгляду даної справи Конституційним судом України, у громадян України може з’явитися новий шанс для захисту від рейдерів, колекторів та банківських установ для перегляду незаконних судових рішень, які вже набули чинності та направлені на порушення права приватної власності та втрату житла, протягом місяця з моменту прийняття Конституційним судом України відповідного рішення..
Похожие статьи:
Консультации → З Днем Конституції!
Консультации → Новації податківців! Податкові зобов'язання з податку на додану вартість.
Консультации → Внимание! Вопрос незащищенности права собственности в Украине будет рассмотрен 11 апреля 2019 года на заседании Большой палаты Конституционного Суда Украины