Автоматическое возмещение НДС: нюансы
При расчете показателя остаточной балансовой стоимости необоротных активов для НДС-возмещения, должны быть учтены соответствующие показатели раздела 1 Баланса "Внеоборотные активы".
ДФСУ у листі від 06.03.2015 р. №4684/6/99-99-19-03-02-15 наголосила, що при розрахунку показника залишкової балансової вартості необоротних активів, який є одним із критеріїв для отримання платником автоматичного бюджетного відшкодування, мають бути враховані відповідні показники розділу 1 Балансу "Необоротні активи", у тому числі і з урахуванням вартості незавершених капітальних інвестицій.
Разом з тим при визначенні права на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку мають бути враховані такі вимоги:
а) платники ПДВ здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 % загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів)
або
б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців. Платникам податку, які отримали право на автоматичне бюджетне відшкодування виходячи із цього критерію, сума такого відшкодування сукупно не може перевищувати суму податку, сплачену у складі вартості придбаних (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України)/споруджених необоротних активів незалежно від того, чи були вони введені в експлуатацію.